شناور نیویورک تصویر اوهایو خاک کره ماه

شناور: نیویورک تصویر اوهایو خاک کره ماه ناسا حراج نیل آرمسترانگ

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مسکو خواهان اجرای برجام بدون هیچ انحرافی است / پوتین

‘ولادیمیر پوتین’ مدیر جمهوری روسیه با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام عامل بی ثباتی هست، اظهار داشت: «روسیه خواهان آن است که برجام بدون هیچ انحراف و اوج و پ

مسکو خواهان اجرای برجام بدون هیچ انحرافی است / پوتین

پوتین : مسکو خواهان اجرای برجام بدون هیچ انحرافی است

عبارات مهم : ایران

‘ولادیمیر پوتین’ مدیر جمهوری روسیه با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام عامل بی ثباتی هست، اظهار داشت: «روسیه خواهان آن است که برجام بدون هیچ انحراف و اوج و پایینی اجرا شود».

به گزارش ایرنا، پوتین امروز یکشنبه در نشست اجلاس سران عضو شرکت همکاری شانگهای در چیندائو چین که با حضور ‘حسن روحانی’ رییس جمهوری کشور عزیزمان ایران برگزار شد، افزود: ما تمام تعهدات خودمان را در مورد برجام اجرا خواهیم کرد و از کشورهای دیگر نیز می خواهیم به تعهدات خود پایبند باشند.

رئیس جمهوری روسیه در مورد سوریه نیز اظهار داشت: در زمینه مبارزه با تروریسم با همکاری ایران، ترکیه و قزاقستان به نتایجی موفقیت آمیزی دست یافته ایم.

مسکو خواهان اجرای برجام بدون هیچ انحرافی است / پوتین

پوتین با اشاره به اینکه تهدیدات تروریستی در سوریه به کمترین حد رسیده است ، گفت: بیش از 90 درصد جمعیت سوریه اکنون در منطقه تحت حاکمیت دولت سوریه زندگی می کنند.

او در ادامه اولویت نخست شرکت شانگهای را مبارزه با تروریسم بیان کرد و افزود: ساختاری منطقه ای در شرکت شانگهای جهت تبادل اطلاعات و نگرش کشورهای متفاوت جهت مبارزه با تهدیدات و چالش های متفاوت امنیتی ایجاد شده است است.

‘ولادیمیر پوتین’ مدیر جمهوری روسیه با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام عامل بی ثباتی هست، اظهار داشت: «روسیه خواهان آن است که برجام بدون هیچ انحراف و اوج و پ

پوتین گفت: باید جهت مبارزه با جالش های تروریستی با یکدیگر همکاری کنیم و به افغانستان کمک کنیم تا به ثبات برسد.

او گفت: تلاش می کنیم که یک قانون اساسی تعبیه کنیم که مردم در آن نقش مهم داشته باشند.

پوتین در مورد حل مساله هسته ای کره شمالی نیز افزود: روسیه و چین نقشه راهی جهت حل و فصل مساله کره شمالی در نظر گرفته اند و در چارچوب آن حرکت خواهند کرد.

مسکو خواهان اجرای برجام بدون هیچ انحرافی است / پوتین

در نشست شرکت همکاری شانگهای رهبران و سران 8 کشور عضو و 4 کشور ناظر و همچنین مسئولان شرکت های بین المللی حضور دارند.

‘حسن روحانی’ رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز به دعوت ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری خلق چین در این اجلاس حضور دارد علاوه بر ایران، روسای جمهوری روسیه، قزاقستان و قرقیزستان نیز به طور رسمی در این نشست شرکت خواهند کرد.

‘ولادیمیر پوتین’ مدیر جمهوری روسیه با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام عامل بی ثباتی هست، اظهار داشت: «روسیه خواهان آن است که برجام بدون هیچ انحراف و اوج و پ

در سفر مدیر جمهوری اسلامی ایران، هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی مشمول بر دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد، «محمد نهاوندیان» معاون اقتصادی رییس جمهوری و ولی الله سیف مدیر کل بانک مرکزی، وی را همراهی می کنند.

دیدار با روسای جمهوری روسیه، پاکستان، افغانستان و بلاروس از جمله برنامه های روز نخست سفر رییس جمهوری به چین بود.

مسکو خواهان اجرای برجام بدون هیچ انحرافی است / پوتین

شرکت و صحبت در اجلاس سران شرکت شانگهای، دیدار با رییس جمهوری چین در قالب دیدار دوجانبه کشور عزیزمان ایران و چین، شرکت در ضیافت شام رییس جمهوری چین به افتخار هیات ایرانی و مراسم امضای اسناد روابط دو جانبه مشمول بر چند سند همکاری بین کشور عزیزمان ایران و چین از جمله برنامه های روز دوم سفر رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به چین است.

سازمان همکاری شانگهای یک شرکت بین المللی است که در 15 ژوئن سال 2001 میلادی در شهر «شانگهای» به وسیله قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شد.

در نشست این شرکت در سال 2016 میلادی در «تاشکند»، نمایندگان هند و پاکستان یادداشت هایی را جهت عضویت ثابت در شرکت همکاری شانگهای امضا کردند و در هفدهمین نشست در آستانه قزاقستان این دو کشور به عضویت کامل این شرکت پذیرفته شدند.

اکنون جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس نیز از اعضای ناظر این شرکت هستند.

این شرکت با زیاد کردن جمعیت به سه میلیارد نفر و پهنه سرزمینی به 35 میلیون و 972 هزار کیلومتر مربع به یکی از بزرگ ترین قدرت های منطقه ای دنیا تبدیل شده است است که منافع دو جانبه و چندجانبه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جهت اعضا و شرکای اقتصادی غیر عضو دارد.

چین علاوه بر اینکه نخستین شریک تجاری کشور عزیزمان ایران است و در یک دهه گذشته این سطح را در روابط حفظ کرده است همچنین نخستین و بزرگترین خریدار نفتی و بزرگترین مشتری صادرات غیر نفتی کشور عزیزمان ایران به عنوان عضو مهم گروه 1 + 5 به شمار می رود.

حجم مبادلات تجاری دو کشور کشور عزیزمان ایران و چین در سال 2017 حدود 37 میلیارد و 300 میلیون دلار بود که به نسبت سال 2016 حدود 19.3 درصد رشد داشته است.

در سال 2017 کشور عزیزمان ایران روزانه حدود 630 هزار بشکه نفت به چین صادر کرده است و در چهار ماهه اول 2018 نیز تقریبا سطح فروش نفت در همان سطح باقی مانده است ولی حجم روابط حدود 10 درصد رشد داشته است.

روحانی شامگاه امروز یکشنبه ‘چینگ دائو’ را به مقصد پایتخت کشور عزیزمان ایران ترک می کند.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | پوتین | همکاری | ایرانی | اقتصادی | شانگهای | جمهوری خلق | ولادیمیر پوتین | مبارزه با تروریسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz