شناور نیویورک تصویر اوهایو خاک کره ماه

شناور: نیویورک تصویر اوهایو خاک کره ماه ناسا حراج نیل آرمسترانگ

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سرعت تصمیم گیری در بعضی مسایل مهم، از اهداف نشست سران قوا است / روحانی

جلسه روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه روز شنبه به میزبانی قوه قضاییه برگزار شد. 

سرعت تصمیم گیری در بعضی مسایل مهم، از اهداف نشست سران قوا است / روحانی

روحانی: سرعت تصمیم گیری در بعضی مسایل مهم، از اهداف نشست سران قوا است

عبارات مهم : حسن روحانی

جلسه روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه روز شنبه به میزبانی قوه قضاییه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این نشست راجع به بااهمیت ترین پرسشها کشور و منطقه با هم گفتگو و تبادل نظر کردند.

سرعت تصمیم گیری در بعضی مسایل مهم، از اهداف نشست سران قوا است / روحانی

رییس جمهور در آخر این جلسه و در جمع خبرنگاران راجع به اهداف برگزاری جلسه سران سه قوه اظهارداشت: بسیاری از مسایل در دستگاه اجرایی، یا قضایی و یا مقننه مورد بررسی قرار می گیرند که بهم مرتبط هستند و چنانچه به طور طبیعی و عادی مورد پیگیری قرار بگیرند، چه بسا نیازمند وقت بسیار طولانی است و این به نفع کشور نیست. لذا در جلسه روسای قوا چنین مسایل مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیماتی اتخاذ می شود که سرعت عمل را زیاد کند.

روحانی خاطرنشان کرد: بعضی از تصمیماتی که در سایر جلسات از جمله جلسه شورای عالی اینترنت نیز اتخاذ می شوند، نیاز است که در جلسات سران قوا در خصوص عملیاتی و اجرایی شدن آن تصمیم گیری شود که جزء مباحث امروز نیز بود.

جلسه روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه روز شنبه به میزبانی قوه قضاییه برگزار شد. 

رییس جمهور با بیان اینکه در جلسه امروز “امیدواری مردم کشورمان نسبت به آینده کشور، شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی” مورد تأکید قرار گرفت، گفت: همه رسانه ها از جمله رسانه ملی، گردانندگان اینترنت و تریبون های مختلف، باید متوجه این توصیه مهم باشند که تصمیم و نشانه قدرت های بزرگ بویژه آمریکا و آنچه در منطقه شاهدیم نسبت به ایران، نهایتاً جهت این است که مردم را به آینده ناامید و کم امید کرده و در فعالیت ها و سرمایه گذاری ها دچار تردید کنند؛ لذا همه باید هوشیار باشند که در زمین دشمن بازی نکرده و در این دام نیافتند.

روحانی، بررسی عنوان مالباختگان موسسات اعتباری را یکی دیگر از جلسات سران سه قوه برشمرد و گفت: در این خصوص اولاً اینکه پیش از این مجوز چنین مؤسساتی را دستگاه های متفاوت می دادند، لذا اگر از این به بعد، این مؤسسات صرفاً از بانک مرکزی مجوز بگیرند و کاملاً مواظبت و نظارت شود، بخش بزرگی از پرسشها حل و فصل خواهد شد.

رییس جمهور اضافه کرد: در بعضی از موارد هم مؤسساتی دچار مشکلاتی شده است و مردم گرفتار شدند، از این رو تصمیم بر این شد که نمایندگان روسای سه قوه این مسأله را پیگیری کنند تا هر چه سریع تر حل و فصل شود.

سرعت تصمیم گیری در بعضی مسایل مهم، از اهداف نشست سران قوا است / روحانی

روحانی گفت: اگر مؤسسات دچار مشکلاتی شدند، ضمن اینکه وظیفه داریم پرسشها مردم را برطرف کنیم؛ از طرف دیگر بانک مرکزی هم محذوراتی دارد و نمی توان گفت که از پول بانک مرکزی جهت حل این پرسشها استفاده کند. البته جهت این مسایل می توان اعتباراتی در نظر گرفت، ضمن اینکه در این زمینه سه قوه باید با یکدیگر همکاری داشته باشند.

رییس جمهور اظهارداشت: گشایش هایی از جلسه قبلی سران سه قوه در این خصوص ایجاد شده است و گام های خوبی برداشته شده است است و ان شاء الله در این گام ها تسریع خواهد شد. جهت آینده نیز باید برنامه ریزی های مورد نیاز انجام شود و مردم هم مواظبت کنند و سرمایه خود را به بانک ها و مؤسساتی که کاملاً معروف و مورد اعتماد هستند، بسپارند و در خصوص مؤسساتی که به ارایه سودهای اوج تشویق می کنند، تردید داشته باشند.

جلسه روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه روز شنبه به میزبانی قوه قضاییه برگزار شد. 

روحانی با اشاره به اینکه بحث و بررسی در مورد مسایل منطقه ای از دیگر مباحث جلسه امروز بود، اظهار داشت: مردم منطقه موفقیت های بسیار بزرگی به دست آوردند این در حالی است که در خرداد سال 93، شاهد بودیم که تروریست ها در عراق جولان داده و داعش شهر بزرگ موصل را تصرف کرد. این خطر جهت کل عراق از جمله بغداد نیز متصور بود و در سوریه نیز همین شرایط جریان داشت، ولی امروز مردم عراق، سوریه و لبنان با پشتیبانی ارتش های خود و حمایت های کشورهای دوست و بویژه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران توانستند تقریباً از این پرسشها رهایی یابند و مسأله تروریسم در حال آخر یافتن است و دیگر شهری در اختیار داعش و تروریست ها نیست و در آینده نزدیک بساط اینها جمع خواهد شد.

رییس جمهور گفت: از سوی دیگر به دنبال تجزیه طلبی و بر هم زدن مرزهای جغرافیایی در منطقه برآمدند که در این مسیر هم ناموفق بودند. لذا امروز شاهد موفقیت های بزرگی در سطح منطقه هستیم و با این موفقیت ها طبیعی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی و اذناب آن ناراحت و عصبانی باشند.

سرعت تصمیم گیری در بعضی مسایل مهم، از اهداف نشست سران قوا است / روحانی

روحانی اضافه کرد: در مسأله یمن سال هاست که مردم فقیر این کشور را بمباران می کنند و بیماری وبا شیوع پیدا کرده و مردم در قحطی و گرسنگی بسر می برند و فضای دریا و هوا را جهت کمک به مردم این کشور بسته اند و این غیرقابل تحمل است.

رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: شرایط امروز منطقه نشان می دهد که توطئه هایی که وجود داشت، نقش بر آب شده، لذا دنبال نقشه ها و توطئه های دیگری در منطقه هستند و مردم مورد نیاز است که در این زمینه هوشیار باشند و مسئولین هم توجه و برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام دهند.

رییس جمهور تأکید کرد: آنچه جهت ثبات و امنیت منطقه مورد نیاز باشد و هماهنگی های مهم در این زمینه را در جلسه سران قوا مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

روحانی در آخر با قدردانی از حضور مردم بزرگوار کشور عزیزمان ایران در راهپیمایی عظیم و جهانی اربعین حسینی(ع)، اظهار داشت: راهپیمایی اربعین بزرگترین اجتماع جهانی است که در طول چند روز در عراق انجام می شود. از مردم بزرگوار کشور عزیزمان ایران بخاطر علاقه به اهل بیت(ع) و فداکاری در مسیر امام حسین(ع) قدردانی و از مردم و دولت عراق نیز بخاطر میزبانی از زائران ابا عبدالله(ع) سپاسگزاری می کنیم.

رییس جمهور همچنین با قدردانی از تلاش تمامی نهادها و دستگاه های عمومی، دولتی و مردمی بخاطر خدمتگزاری به زائران حسینی ابراز امیدواری کرد علاقه مردم نسبت به اهل بیت(ع) پایدار بوده و همواره بتوان از سرمایه های معنوی بزرگی که از خاندان رسالت نشأت گرفته بهره مند گردید.

واژه های کلیدی: حسن روحانی | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz